عکس های خبری.شعرهای نظری
  
 درد دلها
 
آرشیو
 
جمعه 27 آبان‌ماه سال 1384
یک بوم وچند هوا

   چند روز پیش می خواستم یک بدنه دوربین Nikon D70 بگیرم طبق عادت ایرانی ها از چند فروشگاه قیمت گرفتم
 تفاوت آنها آنقدر زیاد بود که  باور کردن آن مشکل است ، قیمت ها از قرار زیر است، ( بگزارید اسم فروشگاه ها محفوظ بماند) در فروشگاه اول که فروشگاهی پرآوازه در بالای شهر است قیمت نزدیک به000/000/10 ریال بود ، فروشگاه بعدی که در وسط شهر است وآن هم اسم و رسم دار قیمت را 000/200/9ریال گفت ، بعدی که خود  را حامی عکاسان نیز میدانند قیمتشان 00/600/ 8 ریال بود ولی در فروش گاهی در خیابان جمهوری توانستم000/600/7ریال قیمت بگیرم ، البته هر کدام از آنها ادعا میکردند
 که  دوربین را با گارانتی معتبر شرکتی وبعضا خدمات پس از فروش و سایر خدمات مثل آموزش رایگان عرضه می کنند .
          حالا شما خود تان حساب کنید هرکدام چقدر می خواهند استفاده ببرند ، مسلما فروشگاه خیابان جمهوری سود خود را حساب کرده است که قیمت را000/600/7 میگوید حالا ببینید فروشگاه اولی چقدر می خواهد روی یک دوربین استفاده ببرد.
حالا این سوال پیش می آید که چرا نظارتی بر روی قیمت این نوع کالا ها نیست؟ ، وآیا سازمان تعزیرات  نباید در این زمینه اقدامی بکند؟  ویا این نوع کالا ها جزع کالا های لوکس است که هر کسی هر قیمتی که بخوا هد میگیرد.
آلبته اگر آشنا داشته باشید و باز هم بگردید شاید بتوانید قیمت های ارزان تری را بیابید ، اگر هم کسی را پیدا کنید که دوربین را از آن طرف برایتان بیاورد شاید ارزان تر تمام شود ، ولی به کدام میتوان اعتماد کرد.؟
مهدی فرهمند


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 15799


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها